Block "1595" not found

چگونه کسب و کارم را در «۲ کیلو کاغذ» ثبت کنم؟

برای ثبت کسب و کار در «۲ کیلو کاغذ»، کافیست بعد از ثبت نام یا ورود به حساب کاربری‌تان، در تلفن همراه خود دکمه «میزکار» در قسمت پایین سمت چپ صفحه و در رایانه دکمه «ثبت رایگان کسب و کار» در قسمت بالا سمت چپ صفحه وبسایت «۲ کیلو کاغذ» را انتخاب کنید تا وارد مراحل ثبت کسب و کار در «۲ کیلو کاغذ» شوید. مراحل ثبت کسب و کار در ادامه به صورت قدم به قدم توضیح داده شده‌ است.

پیشنهاد می‌کنیم پیش از ثبت کسب و کار، «شرایط ثبت کسب و کار در ۲ کیلو کاغذ» را مطالعه نمایید.

در اولین قدم پس از ورود به صفحه ثبت کسب و کار، شما باید دسته بندی مناسب کسب و کار خود را انتخاب کنید. کسب و کارهای ثبت‌شده در «۲ کیلو کاغذ» به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند. فروشندگان، تولیدکنندگان و واردکنندگان. با انتخاب هر کدام از این دسته بندی‌ها، زیردسته‌های آن‌ها به شما نمایش داده می‌شوند. انتخاب دقیق دسته بندی و زیردسته‌ها، مرتبط‌ترین خریداران را در کمترین زمان ممکن به شما می‌رساند.

در این بخش نام کسب و کار خود را وارد کنید. به چند مورد از نمونه‌های درست در زیر اشاره می‌کنیم:

 • کاغذ و مقوای الف
 • شرکت آرمان
 • کاغذسازی سالار
 • صنابع بسته بندی سین
 • و…

کالا یا خدماتی که ارائه می‌کنید را در نام کسب و کار ننویسید! برای مثال از وارد کردن چنین مواردی به عنوان نام کسب و کار به شدت خودداری کنید:

 • کاغذ کرافت
 • خرید ضایعات
 • واردات انواع کاغذ
 • تعمیرات ماشبن آلات
 • فروش کاغذ تست لاینر
 • انجام ترخیص کاغذ و مقوا
 • و…

در این مرحله باید موقعیت مکانی کسب و کار خود را انتخاب کنید. انتخاب استان و شهر برای کسب و کار اجباری است. شما می‌توانید محدوده کسب و کار خود را پس از انتخاب استان و شهر، در قسمت آدرس و یا از طریق لوکیشن، دقیق بر روی نقشه انتخاب نمایید.

در صورتی که آدرس کارخانه و دفتر شما مجزا می‌باشد، با زدن دکمهٔ + افزودن موارد بیشتر، آدرس دوم را وارد کنید.

حال باید تلفن تماس خود را ثبت کنید. کاربران از طریق این اطلاعات با شما در ارتباط خواهند بود.

در این بخش اگر کسب و کار شما دارای سایت یا فروشگاه اینترنتی می‌باشد، می‌توانید آدرس آن را وارد نمایید.

اگر در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام فعالیت می‌کنید، در این بخش آی‌دی خود را حتما بدون @ وارد کنید.

یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین بخش‌های هر کسب و کار در «۲ کیلو کاغذ»، بخش خدمات کسب و کار است. در این بخش هر کسب و کار باید مشخص کند که چه خدماتی به مشتریان ارائه می‌دهد. هر چه خدماتی که یک کسب و کار ارائه می‌دهد بیش‌تر باشد، قطعاً جذابیت بیش‌تری نزد مشتریان خواهد داشت.

توجه داشته باشید که انتخاب تعدادی از خدمات، نیازمند ارائه توضیح در خصوص خدمت انتخابی می‌باشد و اگر توضیح ثبت‌شده برای هر خدمت مورد قبول نباشد، آن خدمت از صفحه کسب و کار حذف می‌شود.

خدماتی که نیاز به توضیح بیش‌تر دارند:

 • ارسال رایگان
 • ضمانت بازگشت وجه
 • ضمانت کالا
 • خدمات پس از فروش

توجه کنید! اگر خدماتی را انتخاب کنید که ارائه نمی‌دهید، پس از بررسی توسط «۲ کیلو کاغذ» و یا به واسطه گزارش کاربران، آن خدمات از صفحه کسب و کار شما حذف خواهند شد و اگر مجددا چنین مواردی برای کسب و کار ثبت‌شده تکرار شود، کسب و کار از «۲ کیلو کاغذ» حذف خواهد شد.

در این بخش باید شرح مختصر ولی مفید، از کالا و یا خدماتی که ارائه می‌کنید را بنویسید. هر چه توضیحات این بخش را بهتر و دقیق‌تر وارد کنید، کاربر بهتر متوجه کالا و خدمات شما می‌شود.

در این مرحله می‌توانید برای کسب و کار خود عکس انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که آمار نشان داده است که کسب و کارهای دارای تصویر تقریبا سه برابر کسب و کارهای بدون تصویر بازدید دارند. شما برای هر کسب و کار می‌توانید پنج عدد عکس آپلود کنید. حجم عکس‌ها حداکثر می‌تواند ۵ مگابایت باشد. عکس‌های انتخاب‌شده باید باکیفیت، واقعی و مطابق با قوانین درج عکس باشند. شما می‌توانید برای آشنایی هر چه بیشتر با قوانین درج عکس برای کسب و کار، توضیحات مربوط به راهنمای درج تصویر برای کسب و کار در «۲ کیلو کاغذ» را مطالعه فرمایید.

با انتخاب گزینه «انتخاب عکس»، شما می‌توانید عکس جدیدی گرفته و برای کسب و کار خود آپلود کنید، یا این که از تصاویر موجود در گالری خود برای این کار استفاده نمایید.

حال کسب و کار شما در صف بررسی قرار خواهد گرفت. شما می‌توانید وضعیت کسب و کار خود را از صفحه میز کار من در بخش کسب و کارها مشاهده نمایید.

اگر طی ۴۸ ساعت آینده کسب و کار شما تایید نشد می‌توانید برای اطلاع از علت آن به پشتیبانی پیام دهید.

لازم به ذکر است که در این مرحله امکان ویرایش و حذف کسب و کار نیز قبل از تایید شدن وجود دارد.